Futball-VB - irány a döntő, indul a GÓLTOTÓ!

Csapatsportok
Typography

A csoportmérkőzéseket követően, június 30-tól már egyenes kieséses rendszerben folytatódik az oroszországi futball világbajnokság. Itt már minden egyetlen mérkőzésen dől el, s hogy fokozzuk az izgalmakat, elindítjuk GÓLTOTÓ játékunkat. A részvételi szabályzat a cikk végén található!

Július 01.

15.00 Spanyolország - Oroszország 1-1 (1-1) Hosszabbítás után: 1-1 Tizenegyesekkel: 3-4 Továbbjutott Oroszország

Góltotó: Szabó Renáta 5 pont, Székely Norbert 4 pont, Tukacs Zoltán 2 pont, Tukacs József 2 pont.

19.00 Horvátország - Dánia 1-1 (1-1) Hosszabbítás után: 1-1 Tizenegyesekkel: 3-2 Továbbjutott Horvátország

Góltotó: Nincs változás.

Július 02.

15.00 óra Brazília - Mexico 2-0 (0-0) Továbbjutott Brazília

Góltotó: Szabó Renáta 5 pont, Drótos Béla 5 pont, Erős Rezső 5 pont, Székely Norbert 4 pont, Tukacs Zoltán 2 pont, Tukacs József 2 pont.

19.00 óra Belgium - Japán 3-2 (0-0) Továbbjutott Belgium

Góltotó: Szabó Renáta 5 pont, Simon Viktória 5 pont, Drótos Béla 5 pont, Erős Rezső 5 pont, Székely Norbert 4 pont, Tukacs Zoltán 2 pont, Tukacs József 2 pont, Farkas László 2 pont.

Július 03.

15.00 óra Svédország - Svájc 1-0 (0-0) Továbbjutott Svédország

19.00 óra Kolumbia - Anglia 1-1 (0-0) Hosszabbítás után: 1-1, tizenegyesekkel 3-4. Továbbjutott Anglia

Góltotó: Tukacs Zoltán 9 pont, Szabó Renáta 7 pont, Simon Viktória 5 pont, Drótos Béla 5 pont, Erős Rezső 5 pont, Székely Norbert 4 pont, Tukacs József 2 pont, Farkas László 2 pont.

Negyeddöntők:

Július 06.

15.00 óra Uruguay - Franciaország 0-2 (0-1) Továbbjutott Franciaország

Góltotó: Drótos Béla 10 pont, Tukacs Zoltán 9 pont, Szabó Renáta 7 pont, Farkas László 7 pont, Simon Viktória 5 pont, Erős Rezső 5 pont, Székely Norbert 4 pont, Tukacs József 2 pont.

19.00 óra Brazília - Belgium 1-2 (0-2) Továbbjutott Belgium

Góltotó: Farkas László 12 pont, Tukacs Zoltán 11 pont, Simon Viktória 10 pont, Drótos Béla 10 pont, Szabó Renáta 7 pont, Ari Radics 5 pont, Erős Rezső 5 pont, Székely Norbert 4 pont, Tukacs József 2 pont.

Július 07.

15.00 óra Svédország - Anglia 0-2 (0-1) Továbbjutott Anglia

Góltotó: Drótos Béla 15 pont, Farkas László 12 pont, Tukacs Zoltán 11 pont, Ari Radics 10 pont, Simon Viktória 10 pont, Székely Norbert 9 pont, Szabó Renáta 7 pont, Erős Rezső 5 pont, Tukacs József 2 pont, Vaskó Norbert 2 pont.

15.00 óra Oroszország - Horvátország 1-1 (1-0) Hosszabbítás után: 2-2 Tizenegyesekkel 3-4 Továbbjutott Horvátország

Góltotó: nincs változás

Július 10. Elődöntő

19.00 óra Franciaország - Belgium 1-0 (0-0) A döntőbe Franciaország jutott

Góltotó: nincs változás

Július 11. Elődöntő

19.00 óra  Horvátország - Anglia 1-1 (0-1) Hosszabbítás után: 1-2 A döntőbe Horvátország jutott!

Góltotó: Farkas László 17 pont, Tukacs Zoltán 16 pont, Drótos Béla 15 pont, Ari Radics 10 pont, Simon Viktória 10 pont, Székely Norbert 9 pont, Szabó Renáta 7 pont, Erős Rezső 5 pont, Tukacs József 2 pont, Vaskó Norbert 2 pont.

Július 14. Mérkőzés a III. helyért

15.00 óra Belgium - Anglia 2-0 (1-0)

III. helyezett Belgium, IV. helyezett Anglia

Góltotó: Farkas László 17 pont, Tukacs Zoltán 16 pont, Drótos Béla 15 pont, Székely Norbert 11 pont, Ari Radics 10 pont, Simon Viktória 10 pont, Szabó Renáta 7 pont, Erős Rezső 5 pont, Tukacs József 2 pont, Vaskó Norbert 2 pont.

Július 15. Döntő

16.00 óra Franciaország - Horvátország 4-2 (2-1) Világbajnok Franciaország!

Góltotó: Farkas László 17 pont,  Drótos Béla 17 pont, Tukacs Zoltán 16 pont, Székely Norbert 13 pont, Ari Radics 10 pont, Simon Viktória 10 pont, Szabó Renáta 7 pont, Erős Rezső 5 pont, Tukacs József 2 pont, Vaskó Norbert 2 pont.

III. helyezett Tukacs Zoltán

A két első helyzett között sorsolás dönt a végső sorrendet illetően!

GÓLTOTÓ!
A Hírmorzsák „GÓLTOTÓ” játékot indít a VB egyenes kieséses küzdelmeinek napjától! A feladatod csupán annyi, hogy facebook oldalunkon - az adott játéknapon külön posztban megjelentetett mérkőzés(ek)re - megtippeld a végeredményt kommentben, legkésőbb az adott találkozó megkezdése előtt egy órával. Az első játéknapunk június 30.
Figyelem!!! A tippek a mérkőzés lefújásakor kialakult végeredményre kell, hogy vonatkozzanak, tehát az esetleges 2x15 perces hosszabbítás vagy a tizenegyes rúgások eredménye itt nem számít!
Az első játéknapunkon – június 30. - a mérkőzések 15.00, illetve 19.00 órakor kezdődnek, így az érvényes tippek beérkezési ideje legkésőbb aznap 14.00, illetve 18.00 óra! Minden játékos egy mérkőzésre csak egy tippet küldhet a játékba! Egy mérkőzésre több tipp küldése esetén mindegyik érvénytelen!
Értékelés:
A végeredmény pontos eltalálása 5 pont. Csak a gólkülönbség helyes eltalálása 2 pont. Az elért pontszámokról a weboldalunkon adunk naponta tájékoztatást. Azonos pontszám esetén a több telitalálat, ha az is azonos számú, akkor sorsolás dönt.
Nyeremények:
3. helyezett
20%-os árengedményre jogosító utalvány a Tündérvilág könyvkereskedéstől, és egy darab Hírmorzsa felvarró
2. helyezett
30% -os árengedményre jogosító utalvány a Tündérvilág könyvkereskedéstől és 1kg méz az Alt méztől, valamint a Magyar Bolt 10 eurós utalványa
1. helyezett
Hirmorzsás kötény a See Café és 5 db-os led égőkészlet a Bob-Tech felajánlásából, valamint a Magyar Bolt 15 eurós utalványa
A góltotó játékban a Hírmorzsák szerkesztőségének tagjai, hozzátartozói nem vehetnek részt, illetve kérjük az Írországon kívül élő olvasóinkat, hogy ne küldjenek tippeket (a nyeremények eljuttatásának nehézségei miatt), ezért megértésüket és elnézésüket kérjük!